Paziņojumi


Reģistrācija KJĢS Komandu mačiem 13.01.2018.

Publicēja 2018. gada 9. janv. 13:21Anna Sakne   [ atjaunināts 2018. gada 9. janv. 13:32 ]

Lai iepriekš apzinātu plānoto komandu skaitu, lūdzam, skolniekiem piereģistrēt savas komandas laicīgāk, norādot komandas nosaukumu, kapteini un ja zināms līdz 3 dalībniekiem. 
Atgādinām, ka pilna komanda sastāv no 4 dalībniekiem, kur vismaz viens ir pamatskolnieks. 
Pētījuma pieteikšana līdz 8.janvārim un iesniegšana līdz 18.janvārim

Publicēja 2018. gada 2. janv. 08:22Reinis Bērziņš   [ atjaunināts 2018. gada 2. janv. 08:43 ]


Tiem, kas plāno piedalīties 20.01.2018 JĢS Zinātnisko darbu konferencē, lūdzam aizpildīt šo anketu, lai priekšlaicīgi iepazīstinātu žūriju ar sava pētījuma tēmu un īsu satura izklāstu, lai žūrijas locekļi varētu jums dot padomus pētīšanas procesa uzlabošanā. Aizpildiet anketu arī tad, ja vēl neesat pārliecināti, vai konferencē piedalīsieties un vai pētīsiet tieši norādīto tēmu - laika pārdomāt vēl pietiks (ja ir būtiskas izmaiņas - tad sūtiet grozījumus uz pastsjgs.lv)

Tie, kas pieteiksies līdz 8.janvāra plkst.23:59 (turklāt 18.janvārī nenokavēs galaversijas iesniegšanas termiņu), par to saņems Pareizticīgo Ziemassvētku dāvaniņu: +1 bonus punktu papildus 19 parastajiem darba vērtēšanas punktiem.

Darba galaversija būs jāiesniedz elektroniskā formātā līdz 18.janvāra plkst.23:59 (nosūtot uz pasts
jgs.lv), bet paķeriet līdzi arī papīra versiju uz konferences dienu, lai žūrija varētu to pārlasīt. Pati JĢS zinātnisko darbu konference un pētījumu aizstāvēšana notiks 20.janvārī plkst.11:00 (piereģistrēšanās 20-30 minūtes pirms sākuma).

Zinātnisko darbu konference ir gada lielākā iespēja izrauties priekšā saviem sāncenšiem gan sezonas kopvērtējumā, gan akadēmiskajā karjerā ceļā uz Nobela prēmiju.

Pētījuma tēmas un ievada pieteikšanas veidlapa


Pieteikto pētījumu saraksts ‎‎‎‎‎‎‎(lai ieraudzītu sevi, pēc 5 minūtēm nospied F5/Refresh pārlūkā)‎‎

*Lai apskatītu sāncenšu pilnu satura izklāsta tekstu - iezīmējiet kopā ar blakus šūnām, nokopējiet un iemetiet kādā teksta programmā (piemēram: Notepad)!
Pieteikušos dalībnieku saraksta lejuplāde (tikai administratoriem)

Jauno ģeogrāfu skolas zinātniskā konference 2008.gadā

Priekšsacīkstes un Atklātajai olimpiādei nolemtie

Publicēja 2017. gada 8. okt. 13:44Morics Murnieks   [ atjaunināts 2017. gada 9. okt. 03:36 ]

Tie kas ātrāk nāk, ātrāk ieņem labākās vietas.Svaigākās Vojaku memes no Kazahstānas.Štukotāji, rakstītāji un cerētāji... Vai tad var būt tik grūti?

Reinholds Raivo Tannenbergs - apņēmības pilns cīņai Atklātajā olimpiādē.

Sveiki jaunie ģeogrāfi, interesenti, skolotāji un citas pietuvinātās personas! 2017. gada 7. oktobrī veiksmīgi iesākām JĢS 42. sezonu, sasniedzot jaunu dalībnieku rekordu – 364!!!  Sestdienā aptuveni 10 cilvēku lielā žūrijas brigāde izlaboja vairāk nekā 2100 uzdevumu lapu ar teju 55 000 pareizām un nepareizām atbildēm. Sagaidījām daudz jaunu seju, ne tikai no Rīgas un Pierīgas, bet arī tālākām Vidzemes un Kurzemes skolām, sasniedzot 30 skolu atzīmi, kas protams priecē. Cerēsim, ka turpmākajās nodarbībās skolu skaits tikai pieaugs.

Papildus senākiem Dienvidu puslodes un kalnu uzdevumiem, šogad priekšsacīkstēs nedaudz pieķērāmies Latvijas pilsētām, jauniešu starpā populārajām interneta memē’m un pat izgājām cauri nelielai Āzijas olimpiādei. Kopumā bija iespējams iegūt 151 punktu, taču dažiem cīņa bijusi tik karsta, ka žūrija piefiksējusi 89 pārkāpumus, kas, protams, rezultējušies -178 punktos. Žūrija secina, ka pie špikošanas novēršanas visvairāk jāpiestrādā zemgaliešiem, taču varbūt viņu sektoru Mārcis vienkārši apmeklējis un vaktējis visbiežāk?

Niks Stafeckis - 2. vieta 11. klašu grupā.Rūdis uzdevumu augstumos.


Pamatskolu grupā, kur savus spēku mērīja ne tikai 9. klašu, bet arī 8., 7., un 6. klašu skolēni (kam šī nebūt nav pirmā nodarbība) ceļazīmi uz Atklāto olimpiādi izcīnija veseli 83 dalībnieki!

Jaunākie pamatskolas biedri šogad devītklasniekiem “nocēluši” visus diplomus. 3.vietu ieguva Letīcija Gūte no Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas (R2Vģ), bet par soli priekšā viņai - Mārtiņš Mārcis Prušinskis no Valmieras Valsts ģimnāzijas (VVģ). Abi no 8. klases. Par prieku žūrijai un dalībnieku jaunākajam galam - 1. vietu ieguva Āzijas speciālists un 6. klases skolnieks Artūrs Supe no Cēsu 1. pamatskolas. Kopvērtējumā Artūrs ieņēma 6. vietu, kas nozīmē, ka izdevās apsteigt ļoti daudzus vidusskolēnus.

Jaunāko vidusskolēnu konkurencē 3. vietas diplomu saņēma Kārlis Grundmanis (R2Vģ). Perfekta mem’ju zināšana šoreiz pjedestāla otro pakāpienu palīdzēja ieņemt Emīlam Krastam no Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas (VPģ), taču teju pārliecinoši labākais rezultāts uzdevumā par pasaules kalnu grēdām 10. klašu grupas virsotni ļāva sasniegt Andrim Gailim no Jēkabpils Valsts ģimnāzijas.

11. klašu grupas cīniņš tik sīvs, ka sezonu iesākam ar divām trešajām vietām - Danils Ņikiforovs (VPģ) un Reinholds Raivo Tannenbergs (Rīgas Natālijas Draudziņas vidusskola). Mazu solīti priekšā saviem kolēģiem ar perfektu Latvijas pilsētu pārzināšanu Salaspils 1. vidusskolas pārstāvis Niks Stafeckis. Taču pedālī grīdā iespieda un aiz līkuma neiespējami noķert bija Ziemeļvalstu ģimnāzijas smagsvaru Rūdolfu Golubovu, kurš teju ar 30 punktu pārsvaru ieguva 1. vietas diplomu.  

Lauris Freimanis uz īstu brīdi ar kaut kāda Naura Freimaņa 2. vietas diplomu.


Starp topošajiem absolventiem sešu raundu cīņā, punkts punktā pēc katra uzdevuma, 3. vietu ieguva Klāss Kauliņš (R2Vģ) aiz diplomu un balvu strīpas par nieka punktu atstājot šī brīža Vidzemes pirmo numuru – Pēteri Štālu (VVģ), kurš vietu Atklātajā olimpiādē sev jau nodrošinājis pirms nedēļas Valmierā. Vai Pēteris pēc mēneša spēs veiksmīgi revanšēties?
Lauris Freimanis (Rīgas Centra humanitārā vidusskola), pateicoties Āzijas un kalnu zināšanām, paspēja laikus izrauties no ringa, nodarbību noslēdzot 12. klašu 2. vietā. Taču Dienvidu puslodes testā par platu soli priekšā visiem bija Matīss Mirošņikovs no Ventspils Valsts 1. ģimnāzijas, iegūstot 1. vietu.

Cīņā par absolūto uzveru līdz pat pēdējam uzdevumam vienīgais sāncensis Matīsam bija Rūdolfs Golubovs, taču Matīsa tests bija pārāks un visos uzdevumos kopumā pieļaujot tikai 26 kļūdas, Matīsam izdevās pacelt arī absolūtā čempiona jostu JĢS 42. sezonas Priekšsacīkstēs.

Priekšsacīkšu čempiona (papīra) josta - Matīsam Mirošņikovam.


Punktu slieksnis tikšanai uz Atklāto olimpiādi šoreiz bija 53 jeb 179. vieta. Daudziem pietrūka tikai pavisam nedaudz, taču kaut kur tā strīpa ir jānovelk. Latvijas Atklātā ģeogrāfijas olimpiāde šogad 4. novembrī, kad Priekšsacīkstes pārvarējušajiem šoreiz pievienosies arī daži desmiti šobrīd labākie LJĢS, VJĢS un KJĢS censoņi un citi pērnās sezonas čempioni un titāni, kurus šodien pārstāvēja tikai daži.

Priekšsacīkšu punkti kopvērtējuma ieskaitīti netiek, taču rezultāti jau žūrijai ļāvuši noprast izmaiņas skolu kopvērtējumā, kura patieso raksturu visi varēs novērtēt pēc Atklātās olimpiādes.

Visi, kas Priekšsacīkstēs nav tikuši pirmajā simtseptiņdesmitdevītniekā, gaidīsim jūs decembrī, kad jau ziemas noskaņās pētīsim planētas polus. 

Latvijas rezultāti iGEO, Jaunā JĢS sezona un Priekšsacīkstes.

Publicēja 2017. gada 24. sept. 08:12Egila Birznieka Jauno ģeogrāfu skola   [ atjaunināts 2017. gada 1. okt. 06:02 ]

Vasara galā un jau ar asiem elkoņiem mūsu dzīvēs ielauzies rudens un reizē ar to jaunā Jauno Ģeogrāfu skolas sezona visā Latvijā.

Pērnā sezona dažiem jaunajiem ģeogrāfiem turpinājās arī pēc maija Brīvdabas, kad lieliski rezultāti un pat pirmās vietas un citas godalgas tika gūtas Baltijas un Pasaules Ģeogrāfijas olimpiādēs (Par Baltijas Ģeogrāfijas olimpiādi vairāk lasiet šeit).

iGEO 2017 – Pasaules Ģeogrāfijas olimpiādē, kas šogad norisinājās Serbijā, Belgradā, tika sasniegts lielisks rezultāts. Arī daļa JĢS žūrijas mēroja dažus tūkstošus kilometru tālo ceļu, lai varētu atbalstīt mūsu dalībniekus, tāpēc vēl lielāks prieks Latvijas jauniešu spējas un padarītā darba rezultātu vērot klātienē, kad visi Latvijas izlases dalībnieki iegūst medaļas! Sudrabs - Mārtiņam Robežniekam  un Iļjam Belovolovam. Bronza - Rihardam Borskim un Ansim Bernardam. (Par Pasaules Ģeogrāfijas olimpiādi vairāk lasiet šeit). Jāpiezīmē, ka visi jaunieši ir arī JĢS dalībnieki, no kuriem daži turpinās startēt arī šajā sezonā. Varbūt sagaidīsim vēl nepieredzētas titānu cīņas?..

Pirmā JĢS Latvijas ārēs nodarbība jau notikusi – Latgalē par salu ģeogrāfiju 23. Septembrī uzvaras laurus plūcis Ērikas Kasparenoks no Rēzeknes 5. Vidusskolas , 30. septembrī Valmierā par Pierīgas reģiona čempionu - Rinalds Rozenfelds. Drīz tam arī sekos nodarbības Kurzemē un Rīgā, kam varat sekot mūsu kalendārā.


Nodarbību tēmas jau izlemtas visai sezonai. Šogad, blakus jau tradicionālajām kārtām, konkrētāk apskatīsim arī to, kas notiek aiz Zemes polārajiem lokiem gan Ziemeļos, gan Dienvidos, taču jau 2018. gadā iestūrēsim pasaules lielākajās un mazākajās pilsētās un to urbānajā vidē.

Pirmā nodarbība gaidāma jau 7. Oktobrī, kad uz Latvijas 42. Atklātās olimpiādes Priekšsacīkstēm gaidīsim visu vecumu jaunos ģeogrāfus no visas Latvijas, lai cīnītos par ceļazīmēm uz pašu Latvijas Atklāto ģeogrāfijas olimpiādei novembrī.

Vina no lietām, kam šīs sezonas sākumā vērts pievērst uzmanību, ka sezonu sāksim ar nelielām izmaiņā nolikumā par Skolu kopvērtējuma punktu piešķiršanu (visu nolikumu varat lasīt šeit). Turpinājumā, neliels izvilkums par to, kas un kā... :

           • Pilnus (100%) no nodarbībā iegūtajiem punktiem skolai sniedz tikai 6 tās labākie dalībnieki, neatkarīgi no viņu iegūtās vietas nodarbības individuālajā kopvērtējumā.
           • Nākošie 4 labākie dalībnieki (7-10 vieta nodarbībā skolas ietvaros) skolu kopvērtējumā sniedz tikai 50% no nodarbībā iegūtajiem punktiem. Piem. ja skolu pārstāv 7 dalībnieki un 7. nodarbībā ieguvis 30 punktus, skolu kopvērtējumā no tiem "pārskaitīti" tikai 15 punkti. Tāpat arī 8.,9.,un 10. vieta skolā.
           • Tie dalībnieki, kas pārstāvot savu skolu nav iekļuvuši savas skolas top10, sezonas punktus skolai nesniedz, bet vēl jo projām saņem un cīnās par vietām individuālajā kopvērtējumā.
Piemērs. Inciema 3. vidusskola ar ģeogrāfijas skolotāju Jāni G. uz parastu JĢS nodarbību ir ieradusies ar 12 dalībniekiem. Individuālajā kopvērtējumā tie attiecīgi ieguvuši: 1. - 80p, 2. - 75p, 3. - 75p, 4. - 50p, 5. - 32p, 6. - 30p, 7. - 28p, 8. - 25p, 9. - 21p, 10. - 15p, 11. - 13.p, 12. - 9p. 
Vadoties pēc šāda iznākuma, sezonas punkti skolai tiek ieskaitīti šādi:
1.-6. vieta - 100% = 80+75+75+50+32+30 = 342p
7.-10. vieta - 50% = (28+25+21+15)/2 jebšu 14+12,5+10,5+7,5 = 44,5p
11. un 12. dalībnieks pēc rezultāta no skolas (kā arī visi nākošie, ja tādi būtu) punktus skolai kopvērtējumā nenes.
Rezultātā Inciema 3. vidusskolas skolēni par prieku Jānim G. un savai skolai kopvērtējumā par šo nodarbību ir nopelnījuši 342+44,5 = 386,5 punktus

 

Kāpēc esam pieņēmuši lēmumu par šādām izmaiņām? Iemesli ir vairāki, bet pēc būtības – Iedrošināšana, Intriga un Kvalitāte.

Ņemot vērā pēdējo gadu tendenci, ka lielāko dalībnieku skaitu nodrošina tikai dažas skolas un dalībnieku skaits no katras nākošās skolas samazinās teju ekspotenciāli, tāpēc ar šo soli centīsimies pirmkārt iedrošināt mazākās skolas nebaidīties sūtīt “cīņā” vairāk dalībnieku, kas spētu gūt labus punktus, nebaidoties no konkurences ar lielajām skolām, kas līdz šim guva spožus rezultātus skolu kopvērtējumā pateicoties milzīgajam pārstāvju skaitam. Centīsimies palīdzēt mazajiem, nedaudz nobremzējot lielos.

Ceram ne tikai nedaudz palielināt dalībnieku skaitu no līdz šim trūcīgi pārstāvētajām skolām, bet šādi uzkurināt jaunas intrigas ne tikai dalībnieku, bet arī skolu kopvērtējumā, kas pēdējos gados bijis diezgan vienmuļš.

Treškārt, ne mazāk svarīgi arī saglabāk kvalitāti uzdevumos. Vāja konkurence, vāji rezultāti, maz punktu, vieglāki udevumi un tā teju uz apli. Vēlamies, lai ir interesanti ne tikai spicākajiem JĢS čempioniem, bet visiem dalībniekiem, kuri gan katrā nodarbībā gan ierodas, gan  aiziet ar jaunām zināšanām un spējām. Ceram uz labākiem punktiem katrā kārtā un  augstvērtīgāku kopējo rezultātu, kas piespiedīs žūriju ne par velti veidot kvalitatīvu un interesantu saturu visiem dalībniekiem.

DIVAS SVARĪGAS PIEZĪMES!

 • ·         Šīs izmaiņas nekādi neattiecas uz individuālo dalībnieku vērtējumu, kur cīņa vēl jo projām turpinās kā par pirmo, tā par divdemsit pirmo un simtu pirmo vietu kopvērtējumā.
 • ·         Jaunajai Skolu kopvērtējuma punktu skaitīšanas sistēmai noteikts pārbaudes laiks līdz 2017. gada beigām. 2018. gada sākumā ziņosim par kaut kādām vai nekādām izmaiņām. Ja būs vajadzība, pārrēķināsim arī iepriekšējo sezonas nodarbību punktus, tāpēc uztraukumam nav pamata.


P.S.

Vēlreiz par JĢS sezonas atklāšanu Rīgā...

Nodarbība: Priekšacīkstes

Laiks: Sestdiena, 2017. Gada 7. Oktobris (07.10.2017), plkst. 10:00.
Vēlams laikus reģistrēties, jo sākam tieši 11:00.

Vieta: Rīga, Torņakalns, LU Dabaszinātņu Akadēmiskais centrs „Torņakalns”, Jelgavas iela 1

Nepieciešams: Rakstāmpiederums (pildspalva vai tml.),  Dalībasmaksas piederums 1.50 EUR apmērā, kaut kādas zināšanas vai vismaz alka pēc tām, vēlme izmēģināt kaut ko jaunu, ja JĢS būsi pirmo reizi, labs garastāvoklis, utt.

Kad beigsim? Cerams ātrāk nekā parasti, tāpēc nāciet laicīgi.

Vai dos ēst? Diemžēl nē, bet būs aptuveni stundu garš pusdienas pārtraukums kaut kad pa vidu.

Tu neko nesaproti un Tev bail? Uztraukumam nav pamata! Iesaku izlasīt nolikumu un sazināties ar kādu no žūrijas dalībniekiem (kontakti). Jebkurā gadījumā, pat ja vienkārši ieradīsies uz Priekšsacīkstēm, žūrija tev visu izstāstīs, palīdzēs un Tev būs gatavs plāns superīgai sestdienai.

Uz tikšanos jau 7. oktobrī!


P.S.S.  Seko un pievienojies mums Facebook'ā un citos soctīklos.

Jauno ģeogrāfu skola / School of Young Geographers

Vidzemes un Latgales Jauno ģeogrāfu skolas (VJĢS un LJĢS)

Patiesā cieņā,
Egila Birznieka JĢS, VJĢS, KJĢS žūrijas pārstāvis, uzdevumu veidotājs - Leopolds van der Buhenvalds

UZMANĪBU VISIEM BRĪVDABAS DALĪBNIEKIEM!

Publicēja 2017. gada 17. maijs 02:22Egila Birznieka Jauno ģeogrāfu skola   [ atjaunināja Reinis Bērziņš 2017. gada 19. maijs 00:56 ]


Jā, tas attiecās uz Tevi!
Laiku sola ļoti labu un siltu, pat līdz +26°C...
Nedaudz par ekipējumu un norisi!

Pārgājiens 14-15 km garumā noritēs visu dienu no sestdienas plkst. 11:00 līdz pat vakaram. Nakšņošana teltīs. Vēl dažādas aktivitātes un nominācijas nākošajā dienā. Gan jau, ka līdz svētdienas vakaram būsiet mājās.

Nepieciešams!
 • Rakstāmpiederumi - parastais zīmulis, pildspalva, ~3 KRĀSU ZĪMUĻI, LINEĀLS (kaut vai 15cm pietiks), DZĒŠGUMIJA.
 • Ciets paliktnīti ērtākai rakstīšanai.
 • Mazliet rezerves papīra.
 • Ģērbties atbilstoši laika apstākļiem (+26°C dienā, +13°C naktī, neliels mākoņu daudzums bez nokrišņiem, lēns vējš)! Noteikti cepure vai cita galvassega, ja nu tomēr mākoņi nepiesedz no stariem! Ieteicamas vairākas uz-/novelkamas apģērba kārtas ar garām piedurknēm/bikšu starām, ko var sabāzt zeķēs (pret ērcēm) un kas nebūtu odu caurkožamas.
 • Atbilstoši apavi, rēķināties ar iespēju dabūt smiltiņas apavos (gumijniekus laikam nevajag).
 • Ēdiens! Ātras pusdienas, ko viegli iespējams paņemt līdzi pārgājiena laikā.
 • Vakariņas, brokastis - lēni uz ugunskura vāramā pārtika, kur visi sametīs sastāvdaļas kopējā katlā (piemēram, makaronus), bet vārīs un diriģēs Skolu kausa ieguvēji (Rīgas 2.ģimnāzijas pārstāvji var sākt koordinēt zemāk komentāru sadaļā vai Facebook lapā).
 • Ūdens savai lietošanai, ĻOTI SVARĪGI karstā laikā!
 • Telts vēlama divslāņaina, jo uz ārējā slāņa naktī kondensēsies mitrums. Viena uz kompāniju - kooperējieties savā starpā!
 • Guļammaiss.
 • Guļamais paklājiņš/matracītis. Obligāti, jo zeme vēl ir auksta.
 • Personīgā bļodiņa, krūzīte, karote, nazītis (kopējo ugunskura katlu sagādās žūrija)
 • Citas ekstras, pēc paša vēlēšanās (binoklis, pelddvielis ekstrēmistiem utt.), kurus, tavuprāt, vērts nest uz muguras visu dienu.
 • Odu un ērču atbaidīšanas līdzeklis (var izlasīt uz etiķetes)
 • Ērta mugursoma, kur var sabāzt visu augšminēto.
Viss līdzi nebūs jāstaipa, lielās mantas, kas nav eksistenciāli nepieciešamas dienas pārgājienam, tiks saliktas automašīnās un dabūsiet tās jau nometnes vietā.
Pārgājiena laikā vajadzēs tikai proviantu (dzeramais+pusdieniņas), rakstāmpiederumus un ērtu apģērbu, apavus. Laiks būs tiešām labs (visdrīzāk).

Pieteikšanās JĢS Brīvdabai Garezeros 2017.gada 20.-21.maijā

Publicēja 2017. gada 28. apr. 04:07Reinis Bērziņš   [ atjaunināts 2017. gada 29. apr. 03:18 ]


Šamanistāna
Par šī gada JĢS Brīvdabas vietu izvēlēta tuvā, bet daudziem aizvien nepazīstamā Garezeru apkārtne ar mīklaino reliģisko centru Šamanistānu (attēlā) un tās vienīgo mūku, kas apmeties uz vientuļnieka dzīvi mežā. Kāpsim visaugstākajās Lilastes kāpās un skatīsim kailo patiesību Lilastes nūdistu pludmalē. Zemāk lasiet smalkāku aprakstu iedvesmai.

Tikšanās vieta Gaujas dzelzceļa stacijā sestdien 20.maijā plkst. 11:00 (ja nekādi nevarat paspēt uz šo laiku, ierakstiet to anketā).

Sekojiet laika prognozei vai, vēl labāk, sagatavojieties visļaunākajam!

Jautājumus uzdodiet zemāk komentāru sadaļā vai rakstot uz e-pastu: pasts@jgs.lv!

Bet vispirms aizpildiet šo īso dalībnieku pieteikšanās anketiņu:

Pieteikšanās anketa


Pieteikušos dalībnieku saraksts (spiediet F5/Refresh pārlūkā, lai atsvaidzinātu)

Iedvesmai avīžraksts par žūristu veikto šī krasta izpētes ekspedīciju:
Avīžraksts par iepriekšējo ekspedīciju

Tu jau zini, jaunais ģeogrāf, par ko ir runa...

Publicēja 2017. gada 10. apr. 01:15Egila Birznieka Jauno ģeogrāfu skola   [ atjaunināts 2017. gada 12. apr. 22:13 ]

Vai Tu zini kas rīt par dienu???!!!...

Tu noteikti uzminēji, jo Torņakalna Dabaszinātņu Akadēmiskajā centrā rīt notiks jau 34.Valsts Ģeogrāfijas Olimpiāde. Uz pēdējo posmu pulcēsies vairāk kā 80 Latvijas gudrāko jauniešu, tāpēc šajā ziņojumā tieši viņiem (starp kuriem Tu, dārgais lasītāj, visdrīzāk esi) vēlamies atgādināt...
Nobruņojieties ar:
>Kancelejas piederumiem. Kādi vien ienāk prātā... Vienkārši samet penāļus somā.
>Kalkulatoru, kas nav viedierīce.
>Kāds ūdens un konfektes arī noderēs. Par pusdienām arī protams neaizmirstam.
>Cietu paliktni, gadījumiem, ja nonāksiet bez-galda situācijā (mūsu ģenerālštāba laboratorijas speciālisti uzskata, ka šī prognoze šogad varētu būt 100% nekļūdīga).
>Pacietību.Tikpat cietu kā paliktnis (vēlams pirms izmantošanas pārbaudīt pēc Mosa skalas).
>Atbilstošu apģērbu olimpiādes pirmajā dienā (būs jāiet ārā, iespējams arī pa to nelabvēlīgāko segumu, uzvalkus atstājam 12.aprīlim).
>Anti-nokrišņu aprīkojums. Gan sev, gan rakstāmpiederumiem un papīram. Lai nav ar gludekli jābraukā pa lietus sakošļātām lapām, pat ja lielākajā daļā gadījumu tās būs jūsu asaras. Arī kāda siltāka apģērba neliela rezerve, ja nu paliek vēsāks (jā, ARĪ LIETUS GADĪJUMĀ (kā to rāda laika prognoze) LAUKA DARBI NAV IZSLĒGTI, ja vien nokrišņu daudzums nesasniedz slīkšanas draudu apmērus).

Tev vēl ir mazāk kā 24 stundas, lai mācītos un klausītos Latvijas Radio. Ko Tu vēl gaidi!!!???

P.S. Žūrija šogad ir sagatavojusi ļoti sevišķus pārsteigumus arī visizsmalcinātākajiem ģeogrāfijas gardēžiem. Koncepti, tēmas un ekstravaganti vārdi, kas pacels šo "ģeogrāfijas spēli" vēl nebijušos augstumos.

P.S.S. Mūzika noskaņai. - https://www.youtube.com/watch?v=zZaQ9h14Ruw

Attēlā - Kā gatavoties saulainai olimpiādes dienai (augšā) un kā ļoti lietainai (apakšā)...
 Attēlā - kā gatavoties saulainai olimpiādei (augšā) un kā lietainai (apakšā).

Mūsu štāba gaišreģi ir ieguvuši arī vīziju par to, kāda izskatīsies rītdienas olimpiāde...
Mūsu štāba gaišreģi ir ieguvuši arī vīziju par to, kāda izskatīsies rītdienas olimpiāde.XXXIV ģeogrāfijas valsts olimpiādes III posms tuvojas

Publicēja 2017. gada 9. apr. 01:37Reinis Bērziņš   [ atjaunināts 2017. gada 9. apr. 01:39 ]


Valsts ģeogrāfijas olimpiāde notiks 2017.gada 11.-12.aprīlī Latvijas Universitātes Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā, Rīgā, Jelgavas ielā 1.

Uzdevumu izpildei nepieciešams: pildspalva, zīmulis, lineāls (līdz 30 cm), kalkulators (neder mobilais telefons), krāsu zīmuļi, cietā pamatne (dēlītis) lauku darbiem.

Atgādinām, ka saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem olimpiādes dalībnieks pirms olimpiādes uzrāda olimpiādes vadītājam personu apliecinošu dokumentu.

Ar dienas kārtību var iepazīties šeit.

Tiešraide no 11.marta Skolu komandu olimpiādes

Publicēja 2017. gada 9. marts 07:51Reinis Bērziņš   [ atjaunināts 2017. gada 9. marts 07:54 ]

Skaties JĢS tiešraides caur YouTube/Google Hangouts visā pasaulē!
Ņemot vērā reālo Latvijas situāciju ar aizputinātajiem Latgales ceļiem, applūdušajiem Zemgales ciemiem, slēgtajiem Kurzemes dzelzceļiem un piespiedu došanos peļņā Īrijā, kādēļ ne visi skolēni var reizi mēnesī nokļūt uz Jauno ģeogrāfu skolas nodarbībām, plānojam atsākt  pirms 3 gadiem jau izmēģināto JĢS nodarbību video tiešraidi visā pasaulē (ar YouTube Live starpniecību). Tādējādi ikviens varēs noorganizēt mini-olimpiādi pat visattālākajā lauku skolā (ar interneta pieslēgumu), pēc katra tiešraidē nolasītā uzdevuma savācot un izlabojot savu skolēnu darbus. Vai varbūt pats savā lauku mājā pārbaudīt tikai savas zināšanas.

Tiešraides skatīšanās instrukcija:
 • Pirms kārtējās nodarbības www.jgs.lv sākumlapā (vai kanālā youtube.com/JgsLv) ieraudzīsiet saiti vai saiti tiešraide, kuru nospiežot, atvērsies video ekrāns ar komentāru sadaļu (kurā centīsimies atbildēt uz jūs interesējošiem jautājumiem), kas parādīs līdz tiešraides sākumam atlikušo laiku (tāpat kā visas JĢS nodarbības tās sākas attiecīgajās sestdienās plkst.11:00).
 • Spiežot uz blakus saites uzdevumi (būs), atvērsies uzdevumu mape, kurā pirms katra uzdevuma ielādēsim jautājumu lapas un uzskates prezentācijas, bet pēc uzdevum pildīšanas kontrollaika beigām turpat parādīsies arī pareizo atbilžu lapas.
 • Vismaz pirmajā reizē tomēr nevaram garantēt, ka šajā mapē patiešām būs laicīgi ielādēti visi uzdevumu faili, tāpēc drošāk pašam paņemt tukšu papīra lapu, vērot video ekrānu, klausīties runātājā un rakstīt savas atbildes).
 • Pēc nodarbības noslēgšanās visi uzdotie uzdevumi ar pareizajām atbildēm tiks publicēti šajā mapē: https://drive.google.com/open?id=0B-4tyZ5PxFlrS3o0b2tsT3U0a3M (sakārtojiet pēc nosaukuma vai datuma - failu nosaukumiem jāsākas ar “2017 Komandas - …”.

Latvijas skolu komandu ģeogrāfijas olimpiāde Rīgā 2017.gada 11.martā


Komentāri

Pievienotais sīkrīks nav derīgs

Mūsdienu ģeogrāfijas olimpiādes uzvarētāji un pāris kuriozu

Publicēja 2017. gada 4. marts 14:20Egila Birznieka Jauno ģeogrāfu skola   [ atjaunināts 2017. gada 6. marts 10:04 ]

Mocības galā, diploms rokā - par absolūti labāko rezultātu Mūsdienu ģeogrāfijas olimpiādē - Kārlim Zaueram no Grobiņas ģimnāzijas.
Par visjaunākajiem laikiem laikam vislabāk zinās visjaunākie ģeogrāfi?! Ar tādu hipotēzi laidām pasaulē Kurzemes JĢS vēl nebijušu tēmu - "Mūsdienu (jeb aktualitāšu) ģeogrāfiju", kur neviens no klātesošajiem vairs nevarēja aizbildināties ar iebildi, ka es takš tad vēl nebij' dzimis. Lūk arī paši labākie, kas zina, kas šobrīd notiek pasaulē:

Pamatskolu grupā:
1.vieta - Roberts Cinkus (Liepājas 15.vsk.)
2.vieta - Dāvis Eleris (Liepājas Valsts 1.ģ.)
3.vieta - Kirils Podgaļskis (Liepājas 7.vsk.)

10.klašu grupā:
1.vieta - Viesturs Trumars (Grobiņas ģ.)
2.vieta - Elza Indra Enkūzena (Liepājas Valsts 1.ģ.) 
3.vieta - Alberts Mihņenoks (Liepājas Valsts 1.ģ.)

11.klašu grupā:
1.vieta - Elvis Bekmanis (Liepājas Valsts 1.ģ.)
2.vieta - Jānis Jēkabs Stieģelis (DA Liepājas 5.vsk.)
3.vieta - Alīna Kuprijašova (Liepājas 7.vsk.)

12.klašu grupā:
1.vieta - Kārlis Zauers (Grobiņas ģ.)
2.vieta - Elgars Veigelts (Aizputes vsk.)
3.vieta - Arta Gribēna (Liepājas Valsts 1.ģ.)

Kā vēlāk izrādījās, absolūtais uzvarētājs Kārlis Zauers (ar 82,5 punktiem) starta līniju šķērsojis jau pāris gadu agrāk par starta šāvienu viņa jaunākajam tuvākajam sekotājam Viesturam Trumaram (ar 75,5 punktiem) un efektīvi izmantoja savu handikapu (to, ka visjaunākajos laikos padzīvojis mazliet ilgāk par pārējiem). Taču nākamreiz centīsimies šādu aizliegto paņēmienu patiešām aizliegt - vairs nekādu falšstartu: agrāk par pārējiem piedzimt vairs nebūs ļauts. Kaut gan vēl jāpagaida, kad Viesturs būs Kārļa vecumā (palīdziet man sarēķināt, kad tieši tas notiks), tad gan viņi būs līdzvērtīgi pretinieki.

Uz tikšanos 22.aprīlī - Australāzijas ģeogrāfijas olimpiādē - par Dienvidaustrumāziju, Austrāliju un Okeāniju, kas būs šīs sezonas noslēguma nodarbība, kur apbalvoti sezonas gaitā labākie skolēni un tiks pasniegts arī ceļojošais Kurzemes skolu kauss (šobrīd vadībā Liepājas Valsts 1.ģimnāzija, kurai uz papēžiem min Grobiņas ģimnāzija ar namamāti Draudzīgā Aicinājuma Liepājas 5.vidusskolu). Pilnie rezultāti >>

Pāris kuriozu:
 • Jautājumā "Kas ir Hamas?" vairāki pārliecināti atbildēja "Ēdiens no turku zirņiem", kamēr citi vēl šaubījās, ka varbūt tomēr "Palestīniešu dievs" vai "Jūdaistu svētie raksti".
 • Kāds tautiski noskaņots dalībnieks visas savas uzdevumu lapas bija izgreznojis ar auglības simbolu - Jumi, diemžēl tas viņam nenesa auglīgus punktus.

2017 Mūsdienu ģeogrāfija Liepājā, Tāšos un Lielciecerē


1-10 of 158